Župany

Župan je skvělým doplňkem Vašeho pyžama či noční košilky. Hodí se jak na doma, tak třeba i na dovolenou nebo do lázní. Dnes již župan neznamená jednotvárný bledý nemocniční úbor. Novodobá nabídka županů je velmi pestrá, co se týče materiálu výroby i střihů.

 

Huňaté župany

Huňaté župany jsou pravděpodobně neoblíbenější a nejvíce prodávané. Kdo by takový župan nechtěl? Je totiž ideální na zachumlání se do něčeho měkoučkého. Je ideální na zimu, ale i na chladnější noci v létě – využijete ho takřka celoročně. Vyrábí se v nejrůznějších barvách. Občas jsou na materiálu hezké vzory nebo nášivky. Existují také tenčí a silnější varianty.

 

Velurové župany

Velurové župany jsou kompromisem mezi tenkými balvněnými župany a silnějšími huňatými župany. Dalo by se říct, že se hodí na podzim a jaro, to ale není žádným pravidlem. Jsou neuvěřitelně heboučké a jemné. Vlas materiálu je velmi hustý a krátce střižený. Velurové župany existují ve variantě na zavazování nebo zapínání na zip.

 

Saténové župany

Saténový župan Vás nikdy nezklame. Je známkou luxusu a pohodlí. Doporučujeme si k němu pořídit také saténovou noční košilku nebo saténové pyžamo. Satén je velmi příjemný k Vaší pokožce. Saténové župany bývají většinou jednobarevné a škála výběru barev je veliká. Existují ale také varianty, které mají našitou krajkou jiné barvy nebo je materiál vzorovaný, např. vzory květin.

 

Bavlněné župany

Klasické bavlněné župany využijete v každé situaci. Jsou malé, skladné, ale zároveň zahřejí. Do kategorie balvněných županů spadají také froté župany, které se pochopitelně vyrábí ze stoprocentní bavlny.